• Post category:Duyurular

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı hazırlıkları kapsamında program ve ders bilgi paketlerinde kontrol ve güncelleme işlemlerini yapacak olan birim, bölüm ve program Bologna süreci sorumluları, öğrenci bilgi sisteminde akademik ve idari OBS hesaplarını birleştirerek işlemlerini daha hızlı gerçekleştirebilirler. Hesap birleştirme işlemini gerçekleştirmek için:

  1. Akademik personel hesabınıza giriş yapın.
  2. Sol menüde Kullanıcı işlemleri altından “İdari Rol Tanımlama” seçeneğine tıklayın.
  3. Açılan ekranda istenen bilgileri girin.
  4. obs.sinop.edu.tr/oibs adresinden Bologna sorumlusu idari hesabınıza giriş yapın.
  5. Sol tarafta yönetim menüsünde kullanıcı işlemleri altında “Geçiş Hesabı Onay İşlemleri”ne tıklayarak onaylama işlemini tamamlayarak çıkış yapın.
  6.  Sisteme giriş yaptığınızda ekranın sağında adınızın üzerine tıkladığınızda “İdari Hesaba Geçiş Yap” veya “Akademik Hesaba Geçiş Yap” seçeneğini kullanabilirsiniz.

Önemli Hatırlatma: Öğrenci bilgi sisteminde birim, bölüm ve program Bologna süreci sorumlusu tanımlama ve şifre işlemleri için Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ile iletişime geçebilirsiniz.

Öğrenci bilgi paketine veri girişi hakkında Program ve Ders Bilgi Paketi Hazırlama Kılavuzunda yer almayan konular ile ilgili sorularınızı ise bologna@sinop.edu.tr adresine gönderebilirsiniz. Söz konusu kılavuza aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca kılavuz akademik birimlerimiz ile Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı web sayfasında Belgeler başlığı altında yayımlanmaktadır.

Program ve Ders Bilgi Paketi Hazırlama Kılavuzu